BIEȚII BOROMANI

Pentru bieții boromani, care se dau de ceasul morții

să ne convingă că negru-i alb

și ovulează de fericire că a pierdut Steaua.

„Am respectat adversarul atît cît trebuia. Nu cred că se poate spune ceva despre arbitraj. Nu a fost un meci dur, ba chiar a fost un joc corect, puternic. A fost un spectacol frumos. Nu a influenţat rezultatul în această seară”, a spus Cristi Pustai la LookTV.

”Am respectat adversarul…

nu a fost un meci dur”

„Raul Rusescu are fractură de orbită , ceea ce înseamnă că osul de sub ochi este fracturat şi timp de 3 săptămîni jucătorul nu va putea fi utilizat într-un meci oficial, dacă lucrurile decurg foarte bine. … Keşeru a suferit o comoţie cerebrală, este încă în investigaţii, la fel ca Latovlevici.”

” fost un joc corect, puternic.

Nu a influențat rezultatul”

Premieră: GSP dă nota 0 unui arbitru! » Istvan Kovacs a făcut praf meciul ASA Tîrgu Mureş – Steaua 1-0! Iată fazele:

În minutul 28, arbitrul Kovacs a comis prima eroare majoră. N-a văzut faultul de o violenţă extremă comis de Gabi Mureşan asupra lui Rusescu: cot aplicat direct în faţă, care i-a spart obrazul atacantului Stelei, care tocmai intrase în locul lui Keşeru, accidentat şi el de N’Doye.

Şi în repriza a doua, Kovacs a intervenit brutal în desfăşurarea meciului. A apreciat greşit duelul dintre Stăncioiu şi Tănase. A văzut simulare şi i-a dat ” galben” stelistului, dar reluările au arătat altceva: portarul a faultat şi s-ar fi impus 11 metri pentru Steaua.

Kovacs l-a iertat şi pe Sepsi în minutul 77 de o eliminare. Fundaşul l-a faultat pe Sînmărtean din spate, dar nu a primit cartonaş galben, care ar fi fost al doilea după cel încasat în minutul 27. În schimb, l-a eliminat pe Pîrvulescu, deşi stelistul trebuia să primească doar un cartonaş galben pentru un fault din spate.”

No comment…

Anunțuri

1 Response to “BIEȚII BOROMANI”

1. Octombrie 28, 2014 la 11:01

Maitre, sa nu ne mai miram, astia, boromanii, o voteaza pe-asta, ca canta bine:

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

w

Conectare la %s

FCSB

”Gigi Becali a continuat activitatea cu echipa asta. El n-a preluat FCSB, a preluat Steaua” – Ilie Dumitrescu

E echipa la care am crescut, am câştigat campionate şi am jucat finală Champions League. Pentru mine, asta este Steaua, care e acum din Liga 1. Nu s-a desfiinţat niciodată! Ce rost are să spunem că e altă echipa? A avut continuitate.” – Dan Petrescu