21
Oct
12

EMOȚII

Uite că n-au ucis campionatul. Chiar dacă ordinul lui GgB era clar: Prioritatea numărul 1 e titlul! Din start, Reghe ne-a surprins cu o formulă de echipă pe care n-o mai văzusem. Rezultatul putea  fi decis în prima repriză, când apărarea stelistă părea alcătuită doar din Gardoș și Tătărușanu. Pe bulevardele Pârvulescu și, mai ales, Matei, se circula în viteză, fără obstacole. La mijloc, chiar și Bourceanu părea dezorientat de haosul din jurul său. În atac, Rusescu discret și Nikolić bezmetic păreau din alt film. Noroc că Pandurii au ratat ca… Steaua în alte meciuri.

După pauză, schimbările efectuate – Pintilii și Tănase –, trezirea la viață a unora dintre adormiții primei reprize, dar și – mi-a spus mie cineva – Samsonite-ul tradițional au făcut să vedem altceva. Puțin noroc și Steaua ar fi învins. Chiar dacă n-am mai asistat la iureșul din celelalte meciuri câștigate cu 1-0… Dar, pe total, rezultatul a fost echitabil, să nu ne plângem. Mai ales dacă ținem cont și de înfrângerea principalei contracandidate – CFR.

Să sperăm că în meciul cu Molde nu vom mai avea emoțiile din seara asta…

Octombrie 22, 2012 la 11:17

Nu stiu ce a vrut sa faca ieri Reghe, cu formula asta fantastica.. Nu pot nici in ruptul capului sa inteleg de ce l-au apucat inovatiile taman acum, cand aveam sansa sa ne distantam la 6 puncte de locul secund si la nenumarate de CFR, Dinamo si Rapid. De ce au lipsit Georgievski, Latovlevici, Chiriches, Pintilii, Tanase?? Erau obositi ca au jucat acu 6 zile la nationale?Sa fim seriosi.. Iar Nikolici imi da o senzatie de deja-vu. E o catastrofa de jucator, dezastru cu mingea la picior, cu toate acestea este laudat dupa fiecare meci si joaca titular si integralist… Le seamana si numele… Pacat de Rocha. Se pare ca nu ajunge sa dai 9 si 3 pase de gol goluri in 12 meciuri. Lasa ca revine azi-maine Tatu, favoritul lui Jiji..

3. Octombrie 22, 2012 la 11:29

Apropo, la cum am jucat, s-ar zice E Moți. 😆

4. 4 jalabert
    Octombrie 22, 2012 la 18:56

shab, est naiv! totul a fost bine planuit. reghe a odihnit titularii in vederea meciului important cu molde, partida de la tg jiu fiind fara emotii, gorjenii reprezentand unul din cei 25 de sateliti ai stelei. „se stie” ca fu blat, ca toate precedentele vizite in oltenia (bine, ca steaua n-a castigat de vreo 5 ani acolo nu conteaza. „se stie” ca se mai gresesc blaturile …). plus ca la fel de bine „se stie” ca tudor a fost manjit de valizele lui beqali ca nu cumva sa piarda steaua. multe „se stiE”!